Amorficzna ziemia okrzemkowa - spożywcza

Czysta wysokiej jakości ziemia okrzemkowa pochodząca ze złoża słodkowodnego.

Images

kopalnia ziemi okrzemkowejProdukty Perma-Guard zawierają ziemię okrzemkową - przyjazny środowisku, oryginalnie organiczny materiał Matki Natury. Nasze produkty plasują się w grupie „Stylu Życia Przyjaznemu Środowisku”. Jak najbardziej Ziemia Okrzemkowa nie jest faktycznie ziemią, aliści skamieniałymi pozostałościami mikroskopijnych pancerzyków jednokomórkowych systemów (glonów) o nazwie OKRZEMKA. Okrzemki nie są identyczne we wszystkich złożach ziemi okrzemkowej. Mączka firmy Perma-Guard - Fossil Shell Flour® - pochodzi z bardzo czystej ziemi okrzemkowej. Jest stosowana jak dodatek do żywności zapobiegający jej zbrylaniu. Dodatkowym efektem dodania mączki jest usuwanie pasożytów i innych szkodzących organizmom zwierząt hodowlanych drobnoustrojom.

wally tharpWally Tharp czyli pierwszy prezes Perma-Guard poświęcił 52 lata swojego życia na propagowanie informacji o zastosowaniu ziemi okrzemkowej do celów rolniczych jako czynnika antyzbrylającego, konserwującego żywność i jako środek owadobójczy. Był on przekonany, że każdy właściciel farmy i domu może chronić swoją własność bez narażania zdrowia swojej rodziny i bez zanieczyszczania środowiska. Nie są potrzebne specjalne umiejętności ani wyrafinowane oprzyrządowanie aby to osiągnąć. Każdy kto uczestniczył w spotkaniu z Wallym uzyskiwał informacje o ziemi okrzemkowej. Wally był zapalonym ogrodnikiem i propagatorem zdrowej żywności i to on zainicjował powstanie pierwszych spotkań grupowych na temat żywienia i zdrowia w mieście Albuquerque. Wally był znakomitym sprzedawcą i miał łatwość zawierania przyjaźni wszędzie, gdzie był. Wally wraz z Perma-Guard i nieocenioną pomocą swojego biznesowego partnera Merv Haney’a uczynił ziemię okrzemkową produktem znanym na całym świecie. Wally zmarł w wieku 89 przekazując Merv osobisty nadzór nad Perma-Guard. Merv zainicjował powstanie produktów przyjaznych dla środowiska, które chronią oraz polepszają płody rolne i ogrodnicze.

okrzemkaOkrzemka jest jednokomórkowym organizmem do tego stopnia maleńkim, iż ażeby miałaby być zauważona, musiałaby być powiększona tysiące razy. Okrzemka {występuje|dorasta} we wszystkich rodzajach wód na Ziemi, zarówno słodkich jak i słodkich. Występuje co więcej w wilgotnych glebach. Organizm ten jest podstawowym pokarmem dla stworzeń w enwirnmencie wodnym. Można by go nazwać „morską trawą”. Bytowanie wyższych form życia w środowisku wodnym jest zależny od egzystencji okrzemek w znacznych ilościach. Bez nich te formy życia nie potrafiliby istnieć. Okrzemki są tak bardzo produktywne, że jeśliby wszelkie je zgromadzić i ulokować na końcu huśtawki na desce, a każde inne lądowe organizmy, drzewa, kwiaty itp. na drugim jej końcu, to organizmy lądowe znalazłyby się wysoko w powietrzu. Innymi słowy okrzemek jest znacznie więcej niż wszystkich innych organizmów lądowych razem wziętych. Dlaczego ten mały organizm jest tak ważny? Nie wiadomo, jak wiele ryb albo innego morskiego pożywienia jest w Twojej diecie ale miliony ludzi głodowałoby, gdyby nie miało dostępu do ryb morskich i lądowych.